Suknia ślubna śnieżno-biała w każdej sytuacji

Suknia ślubna śnieżno-biała w każdej sytuacji

  • 16 kwietnia 2019
  • 1220

Tradycja zakłada, że ślub bierze się raz w życiu. W tym dniu suknia powinna być śnieżno-biała i idealna. Czasem konieczne jest założenie jej po raz drugi, jeśli przykładowo młodzi zaplanują sesję zdjęciową w innym dniu. Niektórzy decydują się przechowywać swoją suknię ślubną dla córek, wnuczek, jednak obecnie wiele kobiet je sprzedaje. Zarówno do przechowywania, jak i do odsprzedaży suknia ślubna powinna zostać odpowiednio przygotowana, wyczyszczona i prezentować się, jak nowa, idealnie biała.

Zarówno w trakcie samej ceremonii ślubnej, jak i później w czasie wesela suknia ślubna może być narażona na liczne zagrożenia. Jej biel jest zagrożona powstaniem trudnych do wywabienia zabrudzeń, zarówno z jedzenia, makijażu czy w czasie skocznej zabawy i tańców na parkiecie. Niestety w wielu przypadkach dochodzi również do uszkodzeń mechanicznych, rozdarcia w szwie, czy urwaniu guziczka. Jak więc po weselu i takich przejściach sprawić, aby nasza suknia ślubna wyglądała ponownie niczym dopiero wyniesiona z salonu?

Czy prać suknie samodzielnie czy zdecydować się oddać do pralni?

Większość sukni ślubnych wykonanych jest z bardzo delikatnych materiałów, które wykazują dużą wrażliwość na nieumiejętne traktowanie w czasie zabiegów pralniczych. Popełnienie błędów w czasie prania może skutkować ich uszkodzeniem, zniszczeniem i doprowadzeniem do utraty ich wyjątkowego wyglądu. Wypranie sukni ślubnej w domowej pralce z całą pewnością nie pozwoli na utrzymanie elementów materiału, jak i licznych ozdób w dobrym stanie. Niestety w wielu przypadkach suknia przestaje wówczas być idealnie biała. Swój blask tracą koronki, tiul czy ozdoby.

Odpada również pranie ręczne sukni ślubnej. Liczne zabrudzenia bywają niemożliwe do usunięcia w taki sposób, a dodatkowo nie udaje się w taki sposób uzyskać pięknej i nieskazitelnej bieli materiału.

W związku z tym jedynym słusznym rozwiązaniem jest oddanie sukni do dobrej i doświadczonej pralni, gdzie specjaliści doskonale wiedzą, jak postępować z trudnymi i delikatnymi materiałami. Stosuje się m.in. metodę prania na sucho czy metodę parową. Są to rozwiązania, które wręcz idealnie nadają się do czyszczenia sukien ślubnych, a po takim praniu wyglądają one jak nowe.

Jak wybrać pralnie?

Nie w każdej pralni personel posiada doświadczenie w praniu sukien ślubnych. Warto zwrócić szczególną uwagę na ofertę, jak i umiejętności i możliwości jakimi dysponuje dana pralnia. NeoPralnia posiada w tym zakresie duże doświadczenie i szereg wykwalifikowanych pracowników, którzy sprawią, że po praniu suknia ślubna będzie nieskazitelnie biała i będzie wyglądać jak nowa.