Pranie i czyszczenie rolet rzymskich – jak o nie dbać

Pranie i czyszczenie rolet rzymskich – jak o nie dbać

  • 1 maja 2020
  • 1727

Rolety rzymskie to alternatywa do żaluzji, firanek czy też zasłon. Stanowią one nie tylko świetną barierę przeciwsłoneczną, ale są także ciekawym elementem wystroju wnętrza. Nic dziwnego, że przyozdabiają one coraz więcej mieszkań. Rolety rzymskie są również proste w instalacji i szeroko dostępne na polskim rynku, często w bardzo okazyjnych cenach. Aby rolety prezentowały się pięknie i pełniły rolę ozdoby w pokoju, muszą być one wolne od zanieczyszczeń, takich jak chociażby zebrana warstwa kurzu lub plamy spowodowane użytkowaniem. W związku z ich rosnącą popularnością, NeoPralnia przygotowała zbiór porad jak dbać o rolety rzymskie.

Jak dbać o rolety rzymskie?

Przewagą rolet rzymskich nad innymi rodzajami rolet jest fakt, że nie ulegną zniszczeniu przy kontakcie z wodą. I chociaż rolety rzymskie są niezwykle proste w utrzymaniu, wymagają one delikatnego traktowania, szczególnie w procesie prania. Należy uważać na sposób, w jaki obchodzimy się z naszymi roletami podczas prania, aby uniknąć ich wyblaknięcia i nie doprowadzić do zaistnienia dodatkowych, permanentnych zanieczyszczeń. Rolety rzymskie występują w różnych wariantach kolorystycznych oraz pokryte są różnymi materiałami. Najprostsze w utrzymaniu są rolety drewniane, które wymagają jedynie sporadycznego odkurzenia miękką, wilgotną szmatką i lekkim detergentem. Rolety rzymskie najczęściej występują jednak w postaci materiałowej.

Jak prać rolety tekstylne?

Sposób czyszczenia rolet tekstylnych zależy od tego, jaki rodzaj tekstyliów został użyty do ich wykonania. Rolety wykonane z poliestru czy bawełny można prać w pralce, z zachowaniem ostrożności – temperatura prania nie powinna przekraczać 40 stopni. Dobrze jest też zdecydować się na pogram bez wirowania, aby nie uszkodzić delikatnej budowy rolet rzymskich i zachować ich oryginalny kształt. W przypadku rolet o intensywnych barwach, zalecane jest pranie ręczne lub oddanie ich do prania chemicznego. Pranie rolet rzymskich wykonanych z materiałów takich jak jedwab, organza czy muślin najlepiej pozostawić pralni chemicznej – zapewni to poprawne wykonanie usługi i pewność, że rolety pozostaną w nienaruszonym stanie.

Usługa prania rolet rzymskich w pralni NeoPralnia Ursynów

Czyszczenie rolet rzymskich należy rozpocząć od demontażu. Podobnie jak montaż rolet, ich demontaż jest intuicyjny i nie wymaga specjalnych umiejętności. Należy jednak zrobić to ostrożnie, aby nie uszkodzić mechanizmu trzymającego. Następnie, rolety rzymskie prane są z użyciem odpowiednich metod i detergentów, w zależności od składu tekstyliów użytych do ich wykonania. Aby rolety zachowały swój elegancki wygląd i zdobiły okna, zostają one profesjonalnie wyprasowane. Tak wyczyszczone i wyprasowane rolety rzymskie gotowe są do powrotu na swoje miejsce. NeoPralnia świadczy pełną usługę, która zawiera w cenie ponowny montaż.

Zapraszamy wszystkich posiadaczy rolet rzymskich w Warszawie do skorzystania z naszej usługi czyszczenia i prania rolet rzymskich z demontażem i ponownym montażem. Skontaktuj się z nami!