Plamy z trawy – najlepsze sposoby na wywabienie

Plamy z trawy – najlepsze sposoby na wywabienie

  • 18 października 2019
  • 1050

Lato to moment kiedy miło jest usiąść na trawie z ciekawą książką w ręku. Trawniki i podwórka to również idealne miejsce dla dzieci, które wreszcie mogą skakać i biegać do woli. Trawiasty teren umożliwia także grę w różne gry zespołowe. Niestety, wszystkie te sytuacje narażają na powstawanie specyficznych zabrudzeń o zielonym odcieniu. Jak usunąć plamy z trawy raz na zawsze?

Usuwanie plam z trawy – domowe sposoby

Zabrudzenia pozbyć się można na wiele sposób, przy użyciu produktów, które bez problemu znaleźć można w każdym domu. Czym usuwać plamy po trawie? Ratunkiem okazuje się być woda utleniona. Wystarczy nawilżyć nią szmatkę i potrzeć plamę. Pomocny okazuje się także alkohol. Ważne, by był to alkohol powyżej 70 procent! Należy nanieść go na zabrudzenia, a następnie chwilę odczekać i spłukać zimną wodą. Plamę potraktować można również sokiem z cytryny bądź mlekiem. Uwaga na gorącą wodę – nie wolno jej w tym przypadku używać do czyszczenia!

Wywabianie plam poprzez pranie

W doczyszczaniu plam skuteczne okazuje się być pranie. Aby pozbyć się plamy raz na zawsze, warto przed włożeniem do pralki wetrzeć w zabrudzenie odrobinę płynu do mycia naczyń. W ten sposób zwiększa się prawdopodobieństwo pozbycia się plamy w całości.

Domowe sposoby, choć na ogół skuteczne, nie zawsze dają radę w walce z dużymi plamami. Trawa potrafi wniknąć głęboko w strukturę materiału. W takich przypadkach warto powierzyć usuwanie plam z trawy profesjonalistom. Zwłaszcza, jeśli doszło do zabrudzenia ulubionego koca, wygodnych i nowych ubrań bądź tkanin wysokiej jakości. Skorzystanie z usług pralni chemicznej to jedyny sposób, by pozbyć się plamy raz na zawsze.

Jaką pralnię wybrać? Z pewnością taką, która ma renomę, zapewnia kompleksową obsługę i jednocześnie pracuje w sposób przyjazny dla środowiska. Przykładam może być neo pralnia, która działa w dzielnicy Ursynów. Ta pralnia w Warszawie zasługuje na miano ekologicznej. Oferuje szeroki zakres usług i z pewnością poradzi sobie z plamami po trawie. Co ważne, zamówienia można składać internetowo bądź przez telefon.

Plamy po trawie to nie problem!

W czasie letniego wypoczynku, nie warto zbytnio przejmować się powstałymi plamami po trawie. Lepiej cieszyć się odpoczynkiem i świetną pogodą. Wszelkie zabrudzenia są jak najbardziej odwracalne – za pomocą domowych specyfików, bądź poprzez skorzystanie z usług profesjonalnej pralni. Nie ma powodu, by rezygnować z leżenia na trawie bądź ruchu na świeżym powietrzu. Wraz z przyjściem pierwszych zimowych dni, zatęsknić można za zapachem trawy i jej kolorem.