Jak usunąć plamy po kawie?

Jak usunąć plamy po kawie?

  • 20 listopada 2019
  • 1690

Mało kto jest w stanie wyobrazić sobie życie bez kawy. Jest to napój, który poprawia koncentrację i pomaga walczyć z sennością, co jest ogromnym atutem zwłaszcza w pracy, a także w obliczu licznych obowiązków do wykonania. Kawa zachwyca również swoim smakiem i aromatem. Niestety, odrobina nieuwagi sprawia, że może ona wylądować na ubraniu, obrusie bądź sofie. Powstałe w ten sposób zabrudzenia rzucają się w oczy. Są także niełatwe do wyczyszczenia. Jak usunąć plamy po kawie w skuteczny sposób?

Domowe sposoby na pozbycie się zabrudzeń

Usuwanie plam po kawie nie musi być trudne. W walce z tymi zabrudzeniem można wypróbować domowe sposoby. Na ogół wystarczy sięgnąć po środki, które każdy z nas posiada w swoim domu. Korzystając jednak z opisanych metod trzeba mieć na uwadze, jak ważny jest czas. Zaschnięta plama jest dużo trudniejsza do usunięcia.

Przymierzając się do usunięcia zabrudzenia, warto znaleźć gąbkę, ściereczkę bądź czysty kawałek materiału. Następnie należy poszukać zwykłego octu i zmieszać go z wodą (1 łyżeczka octu na litr wody). Powstały roztwór powinien zostać nałożony na gąbkę, którą następnie należy pocierać plamę, aż do momentu jej zniknięcia. Podobnie działanie wykaże także soda oczyszczona. W tym celu należy ściereczkę lekko nawilżyć, dołożyć trochę sody i przystąpić do pocierania zabrudzenia.

W przypadkach kiedy musimy działać szybko, a nie mamy pod ręką gąbki bądź papierowych ręczników, można sięgnąć po sól kuchenną. Należy nią posypać plamę i odczekać chwilę, aż do momentu kiedy zabrudzenie wchłonie sól. Kolejnym krokiem będzie skierowanie w to miejsce strumienia zimnej wody. Plama powinna zniknąć, albo znacząco stracić na intensywności.

Pozbycie się plamy poprzez pranie

Wiele osób zapytanych o to, jak usunąć powstałe plamy, wskazałoby na konieczność wyprania zabrudzonego ubrania bądź obrusu. Jest to również sposób na wywabianie plam z kawy. Prania można dokonać ręcznie, bądź umieścić standardowo w pralce i włączyć odpowiedni program. Duża i ciemna plama niekoniecznie jednak zniknie w całości.

Poplamienie nowej sukienki w trakcie imprezy bądź zabrudzenie ulubionej poduszki to nieprzyjemne momenty. Pytanie o to, jak usunąć plamy z kawy jest wówczas szczególnie ważne. Na szczęście tego typu zabrudzenie nie oznacza, że należy od razu pożegnać się z ulubionym ubraniem. W takich przypadkach warto skorzystać z usług profesjonalnej pralni, która w skuteczny sposób pozbędzie się niechcianej plamy. Niektóre firmy, jak np. neo pralnia w Warszawie, umożliwiają zamówienie usługi telefonicznie lub internetowo. Oddanie ubrań do pralni daje pewność, że zabrudzenie zniknie z naszych rzeczy w sposób błyskawiczny i skuteczny.

Żegnaj plamo po kawie!

Choć plama po kawie potrafi bardzo zdenerwować, okazuje się, że istnieje kilka sposobów na to, by jej się pozbyć. Wszystkie osoby, które martwią się jak usunąć plamy po kawie powinny zastanowić się w jakim stopniu zależy im na zabrudzonym przedmiocie. Jeśli poplamione ubranie jest stare, warto spróbować domowych sposobów. Jeśli pobrudzony obrus jest pamiątką rodzinną, wówczas nie należy ryzykować, a zwrócić się do profesjonalnej prali po pomoc. Sposób na plamę zawsze się znajdzie. Nie ma więc sensu, by odmawiać sobie chwili przyjemności z kubkiem kawy w ręku.