Jak dbać o pokrowiec na materac?

Jak dbać o pokrowiec na materac?

  • 24 czerwca 2020
  • 826

Jakość snu jest jednym z filarów dobrego zdrowia. Gwarancją dobrze przespanej nocy często jest odpowiedni materac. Aby mógł on posłużyć jak najdłużej, niezbędna będzie odpowiednia higiena i dbałość o jego przechowywanie. Pokrowiec stanowi zabezpieczenie przed potencjalnymi zniszczeniami czy alergenami, co dodatkowo polepsza komfort spania. Zatem, jak dbać o pokrowiec na materac, by spełniał swoją rolę jak najdłużej?

Odkurzanie pokrowca

Codziennie na materacu pojawiają się mikro zabrudzenia w stylu włosów, kurzu, czy resztek z jedzenia. Nie dość, że tworzą warstwę brudu, to są jeszcze przy okazji pożywką dla bakterii, a zwłaszcza tych, które wywołują alergie. Najprostszym sposobem na dbanie o materac oraz usuwanie tego typu nieczystości jest odkurzanie pokrowca. Należy tę czynność wykonywać delikatnie, najlepiej za pomocą najmniejszej końcówki ze szczoteczką, jaka dołączana jest do odkurzacza. Gdybyśmy takiej nie posiadali, możemy posłużyć się zwykłą szczotką, sczesać nieczystości w jedno miejsce, a następnie sprawę załatwić odkurzaczem. Tydzień jest najbardziej optymalnym czasem pomiędzy kolejnymi czynnościami odkurzania. Warto odkurzyć pokrowiec również podczas zmiany pościeli.

Pranie pokrowca na materac

Chyba najbardziej oczywistym sposobem, który przychodzi do głowy w odpowiedzi, na wyzwanie, jak wyczyścić pokrowiec na materac, jest jego pranie. Jednakże nie zawsze okazuje się ono takie proste jak pranie odzieży czy pościeli. Rozmiary samego pokrowca mogą stanowić problem z umieszczeniem go w zwykłej pralce. Mimo to, kiedy zdecydujemy się na wykonanie prania pokrowca na własną rękę, warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim do prania pokrowca trzeba używać delikatnego proszku do białych kolorów. Nie powinno się stosować płynu do płukania, ponieważ zmniejsza przenikanie powietrza. Trzeba pamiętać również, że podczas prania pokrowców z dodatkową pianką, nie można ich wirować w pralce.

Pranie pokrowca na materac to czynność, która łatwo może spowodować niechciane uszkodzenie pokrowca. Żeby temu zapobiec warto skorzystać z profesjonalnej usługi. W Warszawie, taką możliwość daje nasza NeoPralnia. Odpowiedni sprzęt i sprawdzone metody czyszczenia dają gwarancję zachowania wszelkich dotychczasowych właściwości pokrowca.

Ochraniacz na materac

Chcąc utrzymać nasz materac w czystości, a jednocześnie, gdy nie jesteśmy pewni tego, jak wyprać pokrowiec na materac, dobrym rozwiązaniem staje się nabycie odpowiedniego ochraniacza. Jego głównym zadaniem jest ochrona górnej części materaca przed zalaniem, kurzem czy też różnymi plamami. Nie mając w pobliżu takiej usługi jaką daje ekologiczna pralnia NeoPralnia mieszcząca się w dzielnicy Ursynów (niedaleko metra Kabaty), zakup ochraniacza staje się jedną z lepszych opcji zabezpieczających materac i pokrowiec.