Jak prezentować się idealnie i uniknąć znienawidzonego prasowania?

Jak prezentować się idealnie i uniknąć znienawidzonego prasowania?

  • 15 kwietnia 2019
  • 1189

Prasowanie jest czynnością często czasochłonną, której wykonywać większość z nas nie lubi. Trzeba na nie poświęcać sporo czasu, a w domu nie zawsze jest miejsce na dużą i wygodną deskę do prasowania. Dodatkowo zależy nam na perfekcji. Idealne wygładzenie wszelkich nierówności na niewdzięcznym materiale może okazać się syzyfową pracą. Co prasuje się najgorzej? Z całą pewnością koszule, które niestety zwyczajowo każdy mężczyzna i chłopiec ubierają, gdy maja wyglądać elegancko. W takich momentach kobiety, które mają w domu kilku mniejszych i większych mężczyzn, szczerze nienawidzą czynności, jaką jest prasowanie.

Osoby, które na co dzień do pracy muszą ubierać się odpowiednio elegancko i koszula jest wymaganym elementem dresscodu w biurze, również niechętnie podchodzą do czynności prasowania. Każdego wieczoru lub ranka muszą bowiem idealnie przygotować swoją koszulę, do zaprezentowania się w pracy, jako profesjonalisty. Zwykle szkoda nam na to czasu i energii, którą wolimy przeznaczyć na coś zupełnie innego.

Jak rozwiązać problem prasowania?

Obecnie nowoczesne pralnie oferują nie tylko usługi prania koszul i innych elementów garderoby, mogą one zostać również idealnie wyprasowane, dzięki czemu nie stracimy czasu, a co najważniejsze ktoś wykona całą znienawidzoną, żmudną pracę za nas. Co dla wielu osób żyjących szybko, będzie niezwykle istotne, to fakt, że ubrania do prania i prasowania mogą zostać od nas odebrane i później dostarczone we wskazane miejsce. W ten sposób jeszcze bardziej oszczędzamy czas, a nasze ubrania są zawsze idealne.

Prasowanie jest współczesnym rozwiązaniem

Prasowanie to wygładzanie tkanin z zastosowaniem wysokiej temperatury. Dodatkowo wykorzystywany jest nacisk oraz działanie pary wodnej. W ten sposób doprowadzamy do rozluźnienia wiązań cząsteczek, które tworzą włókna, one się rozprostowują i pozostają w takim stanie nawet po ochłodzeniu.

Za najstarsze znane żelazko uznaje się grecki wynalazek z IV w.p.n.e. Miało ono formę rozgrzanego wałka, który był równomiernie przesuwany po tkaninie. W Rzymie stosowano rozgrzane młotki do prostowania tkanin, zaś u Wikingów urządzenia, które z wyglądu przypominało odwróconego grzybka – był on rozgrzewany i przesuwany po wilgotnej tkaninie. Kolejne wynalazki były coraz doskonalsze. W Chinach pojawiły się specjalne rondle służące do prasowania jedwabiu. Później pojawił się żeliwny bloczek z drucianą rączką. Pierwsze żelazko elektryczne pojawiło się pod koniec XIX wieku w Ameryce. Dziś o żelazkach możemy powiedzieć z pewnością, że są wygodne i komfortowe w stosowaniu w porównaniu do prototypów z dawnych czasów. Istnieje możliwość regulacji temperatury, są one lekkie, nagrzewają tkaninę i wytwarzają parę. Jednak mimo to często prasowanie własnoręczne nie stanowi najmniejsze przyjemności i wówczas wygodniej jest skorzystać z profesjonalnych usług.

Rodzaje tkanin a prasowanie

Prasowanie może być trudną sztuką. Najczęściej nie pamiętamy o takich „drobiazgach” że lepiej prasować na lewej stronie, czy przez ściereczkę. Nie zwracamy również uwagi na odpowiednią dla danego materiału temperaturę. Brak znajomości niektórych faktów może doprowadzić do trwałego zniszczenia i uszkodzenia delikatnej tkaniny.

Tak więc jeśli nie lubimy prasować, a dodatkowo się na tym nie znasz – bo każdy z nas jest dobry w czymś innym, to najlepiej powierzyć prasowanie swojej odzieży profesjonalistom. W dzisiejszych czasach ceny tego rodzaju usług nie są wygórowane, a dodatkowo wszystko odbywa się maksymalnie wygodnie dla klienta – wystarczy jeden telefon.