Impregnowanie można określić, jako nanoszenie ochronnej powłoki na konkretne elementy tekstylne. W ten sposób chronimy je przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Metoda ta może skutecznie zabezpieczyć ubrania narciarskie, przeciwdeszczowe, jesienne i zimowe, przez utratą wodoodporności. Większość renomowanych producentów zaleca stosowanie impregnacji każdorazowo w czasie czyszczenia tego rodzaju odzieży. Skorzystanie z tej dodatkowej usługi poleca się przede wszystkim dla odzieży puchowej, skórzanej, jak również w przypadku kurtek, które posiadają powłokę hydrofobową.

IMPREGNACJA

APRETURA

Stosowanie apretury pozwala na uzyskanie uszlachetnienia tkanin. Kolory stają się żywsze i zdecydowanie odświeżone. Powstaje również specjalna warstwa ochronna, która pozwala unikać głębokiego wnikania i utrwalania się plam. Jednocześnie minimalizujemy ilość zagnieceń na tkaninie oraz poziom osiadania pyłków.

ANTYROZTOCZA

Usługa kryjąca się pod nazwą antyroztocza skierowana jest przede wszystkim dla alergików. Procedura opiera się na nałożeniu cienkiej warstwy specjalnego środka na tekstylia po praniu wodnym lub czyszczeniu chemicznym. Jego zadaniem jest likwidowanie roztoczy i przeciwdziałanie im. Metoda ta jest szczególnie zalecana przy praniu kołder, poduszek, firan, zasłon, koców, pledów czy narzut.

ANTYMOLE

W końcowej fazie, po wykonaniu prania wodnego lub czyszczenia chemicznego na odzież nakłada się cienką warstwę specjalnego preparatu, który chroni je przed szkodnikami. Dzięki temu mogą one być swobodnie przechowywane w szafie lub garderobie i nie zostaną zniszczone. Szczególnie istotne okazuje się zastosowanie tej usługi w przypadku ubrań wełnianych i bawełnianych.