Odzież ochronna ulega w procesie wykonywanych prac różnorodnym ubrudzeniom, poczynając od prac budowlanych, czy ogrodniczych, a kończąc na pracy medycznej. Istnieje spora liczba zawodów, w których ogromną rolę odgrywa sterylność odzieży. Odzież medyczna wymaga czystości, ale nie tylko tej, którą widzimy gołym okiem. Dlatego Neopralnia rozszerzyła swoją działalność o niestandardowe procedury, spełniając wszystkie wymogi higieny pracowników medycznych i laboratoryjnych.

pranie odzieży medycznej

Ekologiczna pralnia wodna i chemiczna, którą prowadzimy, odbiera bezpośrednio w elastycznych dla zamawiającego czasie odzież ochronną z każdego miejsca własnym transportem. Pozwala to na szybką obsługę. Pranie ubrań medycznych rozpoczyna się od przetransportowania odzieży do specjalnego pomieszczenia, które spełnia wszystkie warunki sanitarne dotyczące prania, suszenia oraz odkażania. Neopralnia doskonale wie, jak dbać o odzież medyczną, która podchodzi pod inne standardy i wymogi określone w ustawie stworzonej przez Ministerstwo Pracy. Każda placówka medyczna lub laboratoryjna dzięki Neopralni sprosta najwyższym standardom higieny i bezpieczeństwa.

Pranie odzieży ochronnej to jedynie zalążek pracy, której wymaga dbałość o ochronną odzież medyczną. Do wykonywanej usługi dochodzi nie tylko standardowe pranie w ekologicznych środkach czystości, ale także odpylanie, odkażanie oraz konserwacja. Ekologiczna Neopralnia w Warszawie (Ursynów) wykonuje kompleksowe pranie fartuchów medycznych, jak również obuwia, czy innych elementów ochronnych niezbędnych przy pracy z pacjentami, bądź chemicznymi odczynnikami. Powierzona Neopralni odzież jest odpowiednio przygotowywana i suszona, a następnie po wykonaniu całościowej usługi odwożona w wyznaczone przez zlecającego miejsce. Solidność, elastyczność oraz terminowość, którą kierujemy się każdego dnia, mają pozytywny wpływ na jakość i bezpieczeństwo pracy, a także na jej ciągłość. Dzięki naszym usługom oszczędzają Państwo czas na wykonanie odpowiednich prac higienicznych, a także unikają ryzyka związanego z przekazywaniem tych obowiązków niedoświadczonemu personelowi. Neopralnia dzięki doświadczeniu, znajomości ścisłych warunków prania oraz przygotowanemu pod każde warunki zaplecza spełni najwyższe standardy jakości wykonania usług pralniczych. Medyczna odzież ochronna wraca do Państwa w stanie idealnym i gotowym do ponownego użytku. Zapraszamy wszystkie szpitale, kliniki, laboratoria oraz pozostałe placówki medyczne do skorzystania z kompleksowej i dokładnej usługi prania odzieży medycznej.